Esej o nogometu: junaki in seznam zmagovalcev svetovnega prvenstva

Esej o nogometuEsej o nogometu: - Nogomet je ena najbolj priljubljenih iger na svetu. Danes Team GuideToExam pripravlja nekaj esejev o nogometu za študente. Že na samem začetku želimo pojasniti, da lahko te eseje uporabimo tudi za pisanje članka o nogometu ali eseja o potrebi po igrah in športu.

Brez kakršnega koli ZLAGA

POMIKAJMO SE

Slika eseja o nogometu

50-besedni esej o nogometu

Nogomet je priljubljena igra na prostem, ki se igra po vsem svetu. Običajna nogometna tekma traja 90 minut in je razdeljena na dva polčasa. Vsak polčas ima 45 minut časa.

Nogometna ekipa, sestavljena iz 11 igralcev. Ta igra je zelo priljubljena, saj je vsaka minuta igre polna vznemirjenja in vznemirjenja. Najvišja avtoriteta svetovnega nogometa je FIFA. Igranje nogometa naredi človeka fit in zdravega.

100-besedni esej o nogometu

Ena najbolj priljubljenih iger na prostem je nogomet. To je 90-minutna igra, ki je polna vznemirjenja in vznemirjenja. Gledalci uživajo do zadnje minute tekme.

Nogomet je igra, ki nas dela fit in zdrave ter nas uči vrednosti timskega dela. Brez timskega dela nogometne tekme ni mogoče zmagati.

Izvirnost nogometa sega v grško civilizacijo. Toda sodobna nogometna igra izvira iz Anglije. Trenutno se nogomet igra po vsem svetu.

Najprestižnejši nogometni turnir je FIFA world Club, ki poteka v štiriletnih intervalih. Indija doslej ni naredila toliko v nogometu. Vendar postopoma opazimo, da indijski igralci nadgrajujejo to igro.

200-besedni esej o nogometu

Nogomet je igra na prostem. To igro so prvič igrali v Angliji leta 1863. V 21. stoletju so to igro igrale različne države, kot so Nemčija, Irska, Španija, Nizozemska in Francija.

FIFA (1904) je najvišji upravni organ nogometa, ki izvaja mednarodno tekmovanje med narodnostmi. Igra se na 120 jardov dolgih in 80 jardov širokih igriščih z usnjeno žogo. Na vsaki strani igrišča sta po dvajset metrov narazen dva stebra.

Na vsaki strani je po en vratar, na vsaki strani sta dva branilca, trije polbranilci in pet napadalcev. Igra se med dvema ekipama z enajstimi igralci na vsaki strani, ki jih vodi sodnik. Ob piščalki se igra začne.

Kratke Hlače Esej o nogometu

Vsaka ekipa poskuša podati žogo skozi dva gola nasprotne strani, nasprotnik pa se poskuša braniti. Vratar strogo pazi na vratnice, ki preprečujejo, da bi žoga prišla skozi vratnice.

Zmaga ekipa, ki doseže več točk. Če obe ekipi v določenem času dosežeta enako število golov ali ne dosežeta nobenega zadetka, se razglasi za remi.

Igra se običajno igra devetdeset minut z intervalom od pet do deset minut. Stranki po premoru zamenjata strani. Obstaja nekaj uveljavljenih pravil te igre, kot je - noben igralec se ne sme dotikati žoge z rokami ali napadati drug drugega.

Pozitivna stran te igre je, da so igralci močni, aktivni, hitri in ubogljivi. Nogomet je res ena najbolj razburljivih in vznemirljivih iger.

Slika dolgega eseja o nogometu

Dolg esej o nogometu

Uvod: - Nogomet je eden najbolj priljubljenih športov, ki se igra skoraj v vseh koncih sveta. Nogometna ekipa, sestavljena iz 11 igralcev, igra 90 minut za rezultat. Ta igra se imenuje tudi nogomet.

Zgodovina nogometa: - Nobene dokazane zgodovine nogometa ni. Pravijo pa, da se je igra, ki je zelo podobna nogometu, igrala v Grčiji in nekaterih delih Evrope v starih časih.

Toda sodobni nogomet se je razvil ali vzgojil v Angliji. Leta 1789 je bil v Angliji ustanovljen prvi nogometni klub. Ker igra iz dneva v dan postaja vse bolj priljubljena. Zdaj nogomet velja za eno najbolj priljubljenih iger na prostem na svetu.

Pravila nogometa: - Nogomet se igra po določenih pravilih in predpisih. Prvič, nogometna ekipa mora biti sestavljena iz največ 11 igralcev.

Obstaja vratar, ki se lahko dotakne žoge z roko, ostalih 10 igralcev pa lahko za premikanje uporablja le noge, glavo ali prsi. Na splošno se nogometna igra igra 90 minut, ki je razdeljena na dva polčasa. Vsak polčas ima 45 minut časa.

Ko pa rezultat ostane enak v dodeljenih 90 minutah, se doda dodatnih 30 minut, da se izkaže rezultat. Tako se lahko igra v tem primeru raztegne na 120 minut.

Istočasno, ko je rezultat nespremenjen tudi 120 minut, se lahko sodnik odloči za izvedbo enajstmetrovk. Sodnik in dva linijska sodnika nadzorujejo igro in dosojajo proste strele ali enajstmetrovke nasprotni ekipi, če kateri koli igralec med igro naredi prekrške.

Prednosti igranja nogometa: - Nogomet je igra, ki je všeč vsem, saj ima številne prednosti. Nogomet je šport na prostem. Igranje nogometa naredi človeka fit in zdravega, saj ko igramo nogomet, se naše mišice okrepijo, prav tako kuri naše maščobe.

Poleg tega je nogomet šport, ki nas uči vrednosti sodelovanja in timskega dela. V današnjem času lahko človek z igranjem nogometa doseže veliko ime in slavo.

Zaključek: - Nogomet iz dneva v dan pridobiva na priljubljenosti. Ta igra je priljubljena tudi v Indiji. Kljub temu so ameriški in evropski narodi v tem športu precej razviti v primerjavi z Indijo.

Indija doslej še ni sodelovala na svetovnem prvenstvu FIFA, vendar je v zadnjem času v indijskem nogometu mogoče opaziti velik razvoj.