Сачыненне на тэму футбол: героі і спіс пераможцаў чэмпіянатаў свету

Эсэ на тэму футболСачыненне на тэму футбол: - Футбол - адна з самых папулярных гульняў ва ўсім свеце. Сёння каманда GuideToExam піша некалькі эсэ пра футбол для студэнтаў. У самым пачатку мы хочам даць зразумець, што гэтыя эсэ таксама могуць быць выкарыстаны для напісання артыкула пра футбол або эсэ аб неабходнасці гульняў і спорту.

Без усялякай ЗАРАДКІ

ДАВАЙЦЕ ПРАКРУЦІЦЬ

Малюнак эсэ па футболе

50 слоў сачыненне на тэму футбол

Футбол - гэта папулярная гульня на адкрытым паветры, у якую гуляюць ва ўсім свеце. Звычайная футбольная гульня доўжыцца 90 хвілін і дзеліцца на два таймы. На кожны тайм адводзіцца 45 хвілін.

Футбольная каманда, якая складаецца з 11 гульцоў. Гэтая гульня вельмі папулярная, бо кожная хвіліна гульні поўная азарту і вострых адчуванняў. Вышэйшым органам сусветнага футбола з'яўляецца ФІФА. Гульня ў футбол робіць чалавека стройным і здаровым.

100 слоў сачыненне на тэму футбол

Адной з самых папулярных вулічных гульняў з'яўляецца футбол. Гэта 90-хвілінная гульня, поўная хвалявання і вострых адчуванняў. Глядач атрымлівае задавальненне да апошняй хвіліны гульні.

Футбол - гэта гульня, якая робіць нас бадзёрымі і здаровымі, а таксама вучыць нас каштоўнасці каманднай працы. Без сумеснай працы немагчыма выйграць футбольную гульню.

Арыгінальнасць футбола можна прасачыць аж да грэцкай цывілізацыі. Але сучасны футбол зарадзіўся ў Англіі. Зараз у футбол гуляюць па ўсім свеце.

Самым прэстыжным футбольным турнірам з'яўляецца FIFA world Club, які праводзіцца з інтэрвалам у чатыры гады. Індыя яшчэ не так шмат зрабіла ў футболе. Але паступова індыйскія гульцы ўдасканальваюцца ў гэтай гульні.

200 слоў сачыненне на тэму футбол

Футбол - гульня на адкрытым паветры. У гэтую гульню ўпершыню згулялі ў Англіі ў 1863 годзе. У 21 стагоддзі ў гэтую гульню гулялі розныя краіны, такія як Германія, Ірландыя, Іспанія, Нідэрланды і Францыя.

ФІФА (1904 г.) - вышэйшы кіруючы орган футбола, які праводзіць міжнародныя спаборніцтвы сярод нацыянальнасцей. У яе гуляюць на палях даўжынёй 120 ярдаў і шырынёй 80 ярдаў скураным мячом. З кожнага боку пляцоўкі на адлегласці дваццаці метраў адзін ад аднаго стаяць два слупы.

З кожнага боку па адным галкіперу, з кожнага боку па два абаронцы, тры паўабаронцы і пяць нападаючых. Гульня праводзіцца паміж дзвюма камандамі, якія складаюцца з адзінаццаці гульцоў з кожнага боку і праводзіцца пад кіраўніцтвам суддзі. Пасля яго свістка гульня пачынаецца.

Кароткі Сачыненне на тэму футбол

Кожная каманда спрабуе перадаць мяч праз два вароты супрацьлеглага боку, а супернік спрабуе абараніцца. Брамнік строга сочыць за стойкамі варот, якія перашкаджаюць мячу прайсці скрозь стойкі.

Каманда, якая набярэ больш ачкоў, выйграе гульню. Калі абедзве каманды забіваюць аднолькавую колькасць галоў або не забіваюць ніводнага гола на працягу дадзенага часу, то гульня лічыцца нічыёй.

Як правіла, гульня доўжыцца дзевяноста хвілін з інтэрвалам ад пяці да дзесяці хвілін. Пасля перапынку бакі мяняюцца бакамі. Ёсць некаторыя ўсталяваныя правілы гэтай гульні, напрыклад, ніводнаму гульцу не дазваляецца дакранацца да мяча рукамі або атакаваць адзін аднаго.

Станоўчым бокам гэтай гульні з'яўляецца тое, што яна робіць гульцоў моцнымі, актыўнымі, спрытнымі і паслухмянымі. Футбол сапраўды адна з захапляльных і захапляльных гульняў.

Выява Доўгае эсэ пра футбол

Доўгі нарыс пра футбол

Увядзенне: - Футбол - адзін з самых папулярных відаў спорту, у які гуляюць практычна ў кожным кутку свету. Футбольная каманда з 11 гульцоў гуляе на вынік 90 хвілін. Гэтую гульню таксама называюць футболам.

Гісторыя футбола: - Няма ніякай праверанай гісторыі футбола. Але кажуць, што ў старажытнасці ў Грэцыі і некаторых частках Еўропы гулялі ў гульню, вельмі падобную на футбол.

Але сучасны футбол развіваецца ці выхоўваецца ў Англіі. У 1789 годзе ў Англіі быў створаны першы футбольны клуб. Так як гульня набірае папулярнасць з кожным днём. Зараз футбол лічыцца адной з самых папулярных вулічных гульняў у свеце.

Правілы футбола: - У футбол гуляюць па пэўных правілах і правілах. Перш за ўсё, футбольная каманда павінна складацца з максімальнай колькасці 11 гульцоў.

Ёсць брамнік, які можа дакранацца да мяча рукой, але астатнія 10 гульцоў могуць выкарыстоўваць толькі ногі, галаву або грудзі, каб перамяшчаць мяч. Як правіла, гульня ў футбол доўжыцца 90 хвілін, якія падзелены на дзве паловы, кожная з якіх мае 45 хвілін часу.

Але калі лік застаецца ранейшым у адведзеныя 90 хвілін, дадаюцца дадатковыя 30 хвілін, каб падвесці вынік. Такім чынам, гульня ў гэтым выпадку можа быць расцягнута да 120 хвілін.

Адначасова, калі вынік застаецца нязменным і на працягу 120 хвілін, арбітр можа прыняць рашэнне аб правядзенні серыі пенальці. Суддзя і два лайнсмены кантралююць гульню і прызначаюць штрафныя ўдары або пенальці супрацьлеглай камандзе, калі які-небудзь гулец робіць фолы падчас гульні.

Перавагі гульні ў футбол: - Футбол - гэта гульня, якая падабаецца ўсім, таму што яна мае шмат пераваг. Футбол - гэта від спорту на свежым паветры. Гульня ў футбол робіць мужчыну бадзёрым і здаровым, таму што калі мы гуляем у футбол, нашы мышцы ўмацоўваюцца, а таксама спальваецца тлушч.

Акрамя таго, футбол - гэта від спорту, які вучыць нас каштоўнасці супрацоўніцтва і каманднай працы. У цяперашні час чалавек можа дасягнуць вялікага імя і славы, гуляючы ў футбол.

Выснова: - Футбол з кожным днём набірае папулярнасць. Гэтая гульня таксама папулярная ў Індыі. Тым не менш, амерыканскія і еўрапейскія краіны значна развітыя ў гэтым відзе спорту ў параўнанні з Індыяй.

Індыя пакуль не ўдзельнічала ў чэмпіянаце свету па футболе, але ў апошні час у індыйскім футболе можна заўважыць шмат развіцця.