Есе за футбола: герои и списък на победителите в световната купа

Есе за футбола Есе за футбола: - Футболът е една от най-популярните игри в света. Днес Team GuideToExam изработва няколко есета за футбола за учениците. В самото начало искаме да изясним, че тези есета могат да се използват и за написване на статия за футбола или есе за необходимостта от игри и спорт.

Без никакво ЗАБАВЯНЕ

ДА ПРЕВЪРТИМ

Изображение на есе по футбол

Есе от 50 думи за футбол

Футболът е популярна игра на открито, която се играе по целия свят. Една нормална футболна игра отнема 90 минути и е разделена на две полувремена. Всяко полувреме има 45 минути време.

Футболен отбор, състоящ се от 11 играчи. Тази игра е много популярна, тъй като всяка минута от играта е пълна с вълнение и тръпка. Най-висшият авторитет на световния футбол е ФИФА. Играта на футбол прави човека във форма и здрав.

Есе от 100 думи за футбол

Една от най-популярните игри на открито е футболът. Това е 90-минутна игра, която е пълна с вълнение и тръпка. Зрителите се наслаждават до последната минута на играта.

Футболът е игра, която ни прави във форма и здрави и ни учи на стойността на екипната работа. Без работа в екип футболна игра никога не може да бъде спечелена.

Оригиналността на футбола може да бъде проследена до гръцката цивилизация. Но съвременната футболна игра произхожда от Англия. В момента футболът се играе по целия свят.

Най-престижният футболен турнир е FIFA world Club, който се провежда на интервали от четири години. Индия не е направила толкова много във футбола досега. Но постепенно се забелязва, че индийските играчи надграждат в тази игра.

Есе от 200 думи за футбол

Футболът е игра на открито. Тази игра е играна за първи път в Англия през 1863 г. През 21 век различни страни като Германия, Ирландия, Испания, Холандия и Франция са играли тази игра.

ФИФА (1904) е най-висшият ръководен орган на футбола, който провежда международно състезание между националностите. Играе се на игрища с дължина 120 ярда и ширина 80 ярда с кожена топка. От всяка страна на игрището има два стълба на двадесет метра един от друг.

Има по един вратар от всяка страна и двама бекове, трима полузащитници и петима нападатели от всяка страна. Играта се играе между два отбора, състоящи се от единадесет играчи от всяка страна и ръководени от съдия. При надуването на свирката играта започва.

Къс Есе по футбол

Всеки отбор се опитва да прокара топката през вратата на противоположната страна, а противникът се опитва да се защити. Вратарят стриктно следи гредите, които пречат на топката да премине през гредите.

Отборът, който вкара повече точки, печели играта. Ако и двата отбора отбележат равен брой голове или не отбележат нито един гол през даденото време, тогава се обявява равенство.

Играта обикновено се играе деветдесет минути с интервал от пет до десет минути. Страните сменят страните след интервала. Има някои установени правила на тази игра като - на никой играч не е позволено да докосва топката с ръце или да се нахвърля един друг.

Положителната страна на тази игра е, че прави играчите силни, активни, бързи и послушни. Футболът наистина е една от вълнуващите и вълнуващи игри.

Изображение на Дълго есе за футбола

Дълго есе за футбола

Въведение:- Футболът е един от най-популярните спортове, който се играе в почти всяко кътче на света. Футболен отбор, състоящ се от 11 играчи, играе 90 минути за резултата. Тази игра се нарича още футбол.

История на футбола: - Няма доказана история на футбола. Но се казва, че игра, която много прилича на футбола, се е играла в Гърция и някои части на Европа в древността.

Но модерният футбол е развит или възпитан в Англия. През 1789 г. е създаден първият футболен клуб в Англия. Тъй като играта набира популярност от ден на ден. Сега футболът се смята за една от най-популярните игри на открито в света.

Правила на футбола: - Футболът се играе при спазване на определени правила и разпоредби. На първо място, един футболен отбор трябва да се състои от максимален брой от 11 играчи.

Има вратар, който може да докосне топката с ръка, но останалите 10 играча могат да използват само краката, главата или гърдите си, за да движат топката. Обикновено една футболна игра се играе в продължение на 90 минути, които са разделени на две полувремена, всяко полувреме има 45 минути време.

Но когато резултатът остане същият в определените 90 минути, се добавят допълнителни 30 минути, за да се изведе резултатът. Така играта може да се разтегне до 120 минути в този случай.

Едновременно с това, когато резултатът остане същият и в продължение на 120 минути, реферът може да реши да проведе изпълнение на дузпи. Съдията и двама съдии на линията контролират играта и отсъждат свободни удари или дузпи на противоположния отбор, ако някой играч направи фалове по време на играта.

Ползи от играта на футбол: - Футболът е игра, която се харесва на всички, защото има много предимства. Футболът е спорт на открито. Играта на футбол прави мъжа във форма и здрав, защото когато играем футбол, мускулите ни стават силни, а също така изгаря мазнините ни.

Освен това футболът е спорт, който ни учи на стойността на сътрудничеството и работата в екип. В днешно време човек може да постигне много име и слава, като играе футбол.

Заключение:- Футболът набира популярност с всеки изминал ден. Тази игра е популярна и в Индия. Но все пак американските и европейските нации са много развити в този спорт в сравнение с Индия.

Досега Индия не се е състезавала на Световното първенство по футбол, но напоследък може да се забележи голямо развитие в индийския футбол.