Esej o fudbalu: Heroji i lista pobjednika Svjetskog prvenstva

Esej o fudbaluEsej o fudbalu: - Fudbal je jedna od najpopularnijih igara širom sveta. Danas Team GuideToExam priprema nekoliko eseja o fudbalu za studente. Na samom početku želimo da jasno stavimo do znanja da se ovi eseji mogu koristiti i za pisanje članka o fudbalu ili eseja o potrebi za igrama i sportom.

Bez ikakvog KAŠNJENJA

LETS SCROLL

Slika Eseja o fudbalu

50 riječi Esej o fudbalu

Fudbal je popularna igra na otvorenom koja se igra širom svijeta. Normalna fudbalska utakmica traje 90 minuta i podijeljena je na dva poluvremena. Svako poluvrijeme ima 45 minuta vremena.

Fudbalski tim koji se sastoji od 11 igrača. Ova igra je veoma popularna jer je svaka minuta igre puna uzbuđenja i uzbuđenja. Najviši autoritet svjetskog fudbala je FIFA. Igranje fudbala čini čovjeka zdravim i zdravim.

100 riječi Esej o fudbalu

Jedna od najpopularnijih igara na otvorenom je fudbal. To je igra od 90 minuta koja je puna uzbuđenja i uzbuđenja. Gledalac uživa do posljednje minute utakmice.

Fudbal je igra koja nas čini spremnim i zdravim, a također nas uči vrijednosti timskog rada. Bez timskog rada, fudbalska igra se nikada ne može dobiti.

Originalnost fudbala može se pratiti sve do grčke civilizacije. Ali moderna igra fudbala nastala je u Engleskoj. Trenutno se fudbal igra širom svijeta.

Najprestižniji fudbalski turnir je FIFA world Club koji se održava u intervalima od četiri godine. Indija do sada nije uradila toliko u fudbalu. Ali postepeno se vidi da se indijski igrači nadograđuju u ovoj igri.

200 riječi Esej o fudbalu

Fudbal je igra na otvorenom. Ova igra se prvi put igrala u Engleskoj 1863. U 21. veku, razne zemlje poput Nemačke, Irske, Španije, Holandije i Francuske su igrale ovu igru.

FIFA (1904) je najviše rukovodno tijelo fudbala koje je vodilo međunarodno takmičenje među nacionalnostima. Igra se na 120 jardi dugačkim i 80 jardi širokim terenima sa loptom od kože. Sa svake strane igrališta su po dva stupa udaljena dvadeset metara.

Sa svake strane je po jedan golman, a sa svake strane su dva beka, tri polubeka i pet napadača. Utakmica se igra između dva tima sa po jedanaest igrača sa svake strane, a vodi ih sudija. Nakon što mu je zviždaljkom, igra počinje.

kratak Esej o fudbalu

Svaka ekipa pokušava provući loptu kroz dva gola suprotne strane, a protivnik se pokušava odbraniti. Golman strogo pazi na stative koje sprečavaju da lopta prođe kroz stativu.

Tim koji postigne više pobjeđuje u igri. Ako oba tima postignu jednak broj golova ili ne postignu nijedan gol u datom vremenu, tada se proglašava neriješenim.

Utakmica se uglavnom igra devedeset minuta sa intervalom od pet do deset minuta. Strane mijenjaju strane nakon pauze. Postoje neka ustaljena pravila ove igre kao što su - nijednom igraču nije dozvoljeno da dodiruje loptu rukama ili da se međusobno napada.

Pozitivna strana ove igre je što čini igrače jakim, aktivnim, brzim i poslušnim. Fudbal je zaista jedna od uzbudljivih i najuzbudljivijih igara.

Slika dugog eseja o fudbalu

Dugi esej o fudbalu

Uvod: - Fudbal je jedan od najpopularnijih sportova koji se igra u gotovo svakom kutku svijeta. Fudbalski tim koji se sastoji od 11 igrača igra 90 minuta za rezultat. Ova igra se još naziva i fudbal.

Istorija fudbala:- Ne postoji nijedna dokazana istorija fudbala. No, priča se da se u Grčkoj i nekim dijelovima Evrope u antičko doba igrala igra koja je vrlo slična fudbalu.

Ali moderni fudbal je razvijen ili odgojen u Engleskoj. U Engleskoj je 1789. osnovan prvi fudbalski klub. S obzirom da igra postaje sve popularnija iz dana u dan. Sada se fudbal smatra jednom od najpopularnijih igara na otvorenom na svijetu.

Pravila fudbala:- Fudbal se igra po određenim pravilima i propisima. Prije svega, fudbalski tim se mora sastojati od maksimalno 11 igrača.

Postoji golman koji može dodirnuti loptu rukom, ali ostalih 10 igrača može koristiti samo stopala, glavu ili prsa za pomicanje lopte. Uglavnom, fudbalska utakmica se igra 90 minuta koja je podijeljena na dva poluvremena, svako poluvrijeme ima 45 minuta vremena.

Ali kada rezultat ostane isti u dodijeljenih 90 minuta, dodaje se dodatnih 30 minuta kako bi se iznio rezultat. Tako se igra u ovom slučaju može produžiti na 120 minuta.

Istovremeno, kada rezultat ostane isti i 120 minuta, sudija može odlučiti da izvede jedanaesterac. Sudija i dvojica linijskih sudija kontrolišu igru ​​i dosuđuju slobodne udarce ili penale za suprotnu ekipu ako neki igrač napravi prekršaj tokom utakmice.

Prednosti igranja fudbala:- Fudbal je igra koju svi vole jer ima mnogo prednosti. Fudbal je sport na otvorenom. Igranje fudbala čini čovjeka spremnim i zdravim jer kada igramo fudbal naši mišići ojačaju, a to sagorijeva i masti.

Osim toga, fudbal je sport koji nas uči vrijednosti saradnje i timskog rada. U današnje vrijeme, čovjek može postići mnogo imena i slave igrajući fudbal.

Zaključak:- Fudbal iz dana u dan postaje sve popularniji. Ova igra je takođe popularna u Indiji. Ali ipak, američke i evropske nacije su mnogo razvijene u ovom sportu u odnosu na Indiju.

Indija se do sada nije takmičila na FIFA Svjetskom prvenstvu, ali se u posljednje vrijeme može primijetiti veliki napredak u indijskom fudbalu.