Esej o nogometu: heroji i popis pobjednika Svjetskog kupa

Esej o nogometuEsej o nogometu: - Nogomet je jedna od najpopularnijih igara diljem svijeta. Danas Team GuideToExam izrađuje nekoliko eseja o nogometu za studente. Na samom početku želimo pojasniti da se ovi eseji također mogu koristiti za pisanje članka o nogometu ili eseja o potrebi za igrama i sportom.

Bez ikakvog ODGODA

IDEMO KRITI

Slika Eseja o nogometu

Esej o nogometu od 50 riječi

Nogomet je popularna igra na otvorenom koja se igra diljem svijeta. Normalna nogometna utakmica traje 90 minuta i podijeljena je u dva poluvremena. Svako poluvrijeme ima 45 minuta vremena.

Nogometna ekipa koja se sastoji od 11 igrača. Ova je igra vrlo popularna jer je svaka minuta igre puna uzbuđenja i uzbuđenja. Najviši autoritet svjetskog nogometa je FIFA. Igranje nogometa čini čovjeka fit i zdravim.

Esej o nogometu od 100 riječi

Jedna od najpopularnijih igara na otvorenom je nogomet. To je igra od 90 minuta koja je puna uzbuđenja. Gledatelji uživaju do zadnje minute utakmice.

Nogomet je igra koja nas čini zdravim i zdravim, a također nas uči vrijednosti timskog rada. Bez timskog rada, nogomet se nikada ne može dobiti.

Izvornost nogometa može se pratiti sve do grčke civilizacije. Ali moderna nogometna igra potječe iz Engleske. Trenutno se nogomet igra diljem svijeta.

Najprestižniji nogometni turnir je FIFA world Club koji se održava u intervalima od četiri godine. Indija do sada nije toliko napravila u nogometu. Ali postupno se vidi kako indijski igrači napreduju u ovoj igri.

Esej o nogometu od 200 riječi

Nogomet je igra na otvorenom. Ova se igra prvi put igrala u Engleskoj 1863. godine. U 21. stoljeću razne zemlje poput Njemačke, Irske, Španjolske, Nizozemske i Francuske igrale su ovu igru.

FIFA (1904.) je najviše upravno tijelo nogometa, koje je provodilo međunarodno natjecanje među nacionalnostima. Igra se na igralištima dugim 120 i širokim 80 jardi s loptom od kože. Sa svake strane igrališta postavljena su dva stupića udaljena dvadesetak metara.

Sa svake strane je po jedan vratar, a sa svake strane su dva beka, tri polušpica i pet napadača. Igra se između dvije ekipe od po jedanaest igrača na svakoj strani, a vodi ih sudac. Puhanjem u zviždaljku igra počinje.

Kratak Esej o nogometu

Svaki tim nastoji provući loptu kroz dva gola suprotne strane, a protivnik se pokušava obraniti. Vratar strogo pazi na vratnice koje sprječavaju da lopta prođe kroz vratnice.

Tim koji postigne više bodova pobjeđuje u igri. Ako obje ekipe postignu jednak broj golova ili ne postignu nijedan gol tijekom zadanog vremena, onda se proglašava neodlučeno.

Utakmica se obično igra devedeset minuta s intervalom od pet do deset minuta. Stranke mijenjaju strane nakon pauze. Postoje neka utvrđena pravila ove igre kao što je - nijednom igraču nije dopušteno dodirivati ​​loptu rukama ili napadati jedan drugoga.

Pozitivna strana ove igre je što igrače čini snažnim, aktivnim, brzim i poslušnim. Nogomet je zaista jedna od uzbudljivih i najuzbudljivijih igara.

Slika dugog eseja o nogometu

Dugi esej o nogometu

Uvod:- Nogomet je jedan od najpopularnijih sportova koji se igra u gotovo svakom kutku svijeta. Nogometna momčad sastavljena od 11 igrača igra 90 minuta na rezultat. Ova se igra još naziva i nogomet.

Povijest nogometa: - Ne postoji nikakva dokazana povijest nogometa. No, kaže se da se igra koja je vrlo slična nogometu igrala u Grčkoj i nekim dijelovima Europe u antičko doba.

Ali moderni nogomet je razvijen ili odgojen u Engleskoj. Godine 1789. u Engleskoj je osnovan prvi nogometni klub. Budući da igra iz dana u dan dobiva na popularnosti. Sada se nogomet smatra jednom od najpopularnijih igara na otvorenom na svijetu.

Pravila nogometa: - Nogomet se igra poštujući određena pravila i propise. Prije svega, nogometna momčad mora se sastojati od najviše 11 igrača.

Postoji vratar koji može dotaknuti loptu rukom, ali ostalih 10 igrača mogu koristiti samo noge, glavu ili prsa za pomicanje lopte. Općenito, nogometna utakmica se igra 90 minuta koja je podijeljena u dva poluvremena, a svako poluvrijeme ima 45 minuta.

Ali kada rezultat ostane isti u dodijeljenih 90 minuta, dodaje se dodatnih 30 minuta da se donese rezultat. Tako se igra u ovom slučaju može produljiti na 120 minuta.

Istovremeno, kada rezultat ostane isti i 120 minuta, sudac može odlučiti izvesti jedanaesterce. Sudac i dva linijska suca kontroliraju igru ​​i dosuđuju slobodne udarce ili jedanaesterce za suprotnu momčad ako bilo koji igrač napravi prekršaj tijekom igre.

Prednosti igranja nogometa: - Nogomet je igra koju svi vole jer ima brojne prednosti. Nogomet je sport na otvorenom. Igranje nogometa čini čovjeka fit i zdravim jer kada igramo nogomet naši mišići jačaju, a također sagorijeva naše masti.

Osim toga nogomet je sport koji nas uči vrijednosti suradnje i timskog rada. U današnje vrijeme, osoba može postići puno imena i slave igrajući nogomet.

Zaključak:- Nogomet iz dana u dan postaje sve popularniji. Ova je igra također popularna u Indiji. Ipak, američke i europske nacije su mnogo razvijenije u ovom sportu u odnosu na Indiju.

Indija se do sada nije natjecala na FIFA Svjetskom prvenstvu, ali u posljednje vrijeme može se primijetiti dosta razvoja u indijskom nogometu.